Hakkımızda

USEP Uygulamalı Sigortacılık Eğitim Programları

Uygulamalı Sigortacılık Eğitim Programları sigortacılık, risk yönetimi ve ilişkili sektörlerde bireysel ve kurumsal eğitimler, araştırma ve analizler, ulusal ve uluslararası projeler, kurumsal danışmanlık ve sertifikasyon hizmetleri sunarak, seminerler ve konferanslar ile rekabet gücünün artırılması ve gelişimin desteklenmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır.

 

USEP programları üniversite-sektör iş birliğiyle eğitim ve çalışma yaşamını bütünleştiren bir uygulamalı eğitim modelidir. Uygulamalı Sigortacılık Eğitim Programları, sektöre yönelik teknik iş eğitimlerinin uygulamalı eğitimlerle desteklendiği iş ve meslek programlarını içermektedir.

 

Sektörün nitelikli iş gücü talebinin karşılanması ve eğitilmesine yönelik oluşturulan ve sektörde bulunan şirketlerin eğitime ve İK uygulamalarına ayırdıkları bütçe maliyetlerini düşürmelerine yönelik katkı sağlayan programlar, katılımcıların çalışma saatleri de düşünülerek düzenlenmektedir.

Hakkimizda - USEP

USEP programları yapısını çözüm ortaklarının taleplerine göre düzenleyerek iş birliği yaptığı sektör kuruluşlarının kaynak verimliliği çalışmalarına yönelik kurumsal danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Ikon Hakkimizda - USEP
Hakkimizda Ikon - USEP

Taktik pazarlama stratejilerinden elenmiş ve sektörün üretici kuruluşları için büyüyen ve değişen piyasa koşullarına göre hazırlanmış teknik ve yönetim becerileri eğitimleri düzenliyoruz.


Sektör firmalarının hedef ürün satışları için strateji eğitimleri ve çapraz satış eğitimlerini kurum odaklı hazırlıyoruz.


Pazar payının ve karlılığın artırılmasına yönelik dağıtım kanalları yönetimi ile minimum kaynak maliyeti yönetimi ve maksimum performans yönetimlerine ilişkin teknik ve yönetim becerileri eğitimlerini kurumlara özel projelerle sunuyoruz.


Standart eğitimlerden farklı olarak sektöre ve rekabetçi piyasalara uygun farklı stratejik eğitimleri interaktif metotlarla uyguluyoruz.

Firma içi aidiyet duygusunu güçlendirmek ve müşteri memnuniyetine katkı sağlamak üzere sektör yöneticileri ve katılımcı sigortacılar için dünya standartlarında ileri düzey koçluk eğitimleri ile çalışanların kariyer planlarına destek veriyoruz


“Sigortacılık bir iş değil bir zenginliktir” düşüncesini hakim kılmayı amaçlayan teorik eğitimler ile mesleki becerileri özgün bir yaşam biçimi ile birleştiriyoruz.

Eğitim Faaliyetleri ve
Proje Yapılandırma Birimi

Sektör İlişkileri Yönetimi

Eğitim Sertifikasyonu

İşletmecilik Süreç Yönetimi

Araştırma Geliştirme
(Ar-Ge) Birimi​

Sigortacılık Sektöründe Bilgi Üretimi ve Paylaşılması

Süreç Analizi, Sektör Analizi ve İş Analizleri

Proje Yönetimi

Eğitim Programları Yapılandırma

İnsan Kaynakları
Eğitim Yönetim Birimi

Mesleki Rehberlik ve Yönlendirme

Kariyer Yönetimi

Yaygın Eğitim Sertifikasyonu

Stratejik Planlama Birimi

Çözüm Ortaklarının İhtiyaç ve Beklentilerinin Belirlenmesi

İhtiyaç ve Beklentilere Uygun Stratejiler Geliştirilmesi

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider